خانه / قوانین سایت

قوانین سایت

قوانین سایت
در صورت عدم رعایت قوانین تذکر داده می شود و در صورت اصرار از سوی کاربر، دسترسی او به سایت محدود می گردد .
۱٫ حتی المقدور مطالب ارسالی توسط کاربران می بایست نوشته ی خودشان بوده و از روی سایت های دیگر کپی نشده باشد .در صورت کپی بودن (اگر مطلب جالب و خواندنی باشد ) ذکر منبع و نام سایت الزامی است .
۲٫ کاربران ترجیحا مطالب خود را در قالب word ارسال نمایند.
۳٫ در مورد آثار ترجمه شده ، باید متن اصلی نیز در قالب یک فایل ضمیمه ارسال گردد .
۴٫ “درآستانه” آثاری را منتشر می کند که در حیطه ی قوانین و در قالب جو کلی سایت و حوزه های مربوطه باشد .
۵٫ ملاک انتشار یک اثر سطح کیفی آن است و رعایت اصول اخلاقی در آن در حدی که نافی کرامت و شرافت انسانی نگردد، حریم خصوصی کسی را نقض نکند و توهین مستقیم به هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نباشد .
۶٫ هر چند که سطح کیفی آثار یک امر نسبی است و به هر حال سلیقه‌ی دبیران هر بخش در تشخیص آن دخیل است، ولی مهم‌ترین شاخصه‌ی آن وجود نگاه نو در اثر (چه شعر، چه داستان و چه مقاله) است. و برای تأکید می‌گوییم که نگاه نو به قالب اثر ربطی ندارد! چه بسا قالبی کهنه از نگاهی نو بهره‌مند باشد.
۷٫ مطالب خود را تا آنجا که می شود ویرایش نموده و دستور زبان فارسی را رعایت بفرمایید .
۸٫ تبلیغات در سایت به هر نحوی ممنوع است .
۹٫ انتشار عقیده یا نظری که تبلیغ کننده گروه یا محفل خاصی باشد اکیدا ممنوع است .
۱۰٫ نظرات در راستای نوشته و مربوط به موضوع آن باشد .
۱۱٫ ترجیحا نظرات نقش سازنده برای نویسنده داشته باشد و لازمه ی آن حفظ فضا و رعایت آدابی است که مهمترین آن حفظ ادب و دوری از جنجال است نظراتی که شامل هر گونه توهین و ناسزا باشد حذف می شود .
۱۲٫ نظراتی که به جای اثر شخصیت نویسنده ی اثر را تحلیل کند حذف می شود.
۱۳٫ هر گونه نظری که ربطی به مطلب درج شده نداشته باشد حذف می گردد. کاربران می توانند نظرات خود را در هر مورد در جای مشخص به آن مورد اظهار بفرمایند .
۱۴٫ نظری که باید خصوصی به نویسنده فرستاده شود نباید به هر نحوی زیر آثار درج شده گذاشته شود .
۱۵٫ نظری که مصداق اسپم و برای تبلیغ سایت یا وبلاگ دیگر باشد حذف می شود .
مثلا : به وبلاگ یا سایت من هم سر بزنید . و از این دست .
۱۶٫ کاربران عزیز می توانند در صورت تمایل در چنین مواردی آنرا از طریق ایمیل سایت با مدیران سایت در میان بگذارند .
۱۷٫ وبلاگ یا سایت هایی لینک می شوند که در راستای موضوعات سایت باشند .
۱۸٫ تذکر: سعی کنید به فارسی (نه پنگلیش) نظر بدهید تا هم راحت تر خوانده شود و هم ترتیب کلمات به هم نریزد.(برای نظر دهی باید عضو سایت باشید )
۱۹٫ در صورت معذوریت مدیران از انتشار آثار شما ، تنها یک جمله برای شما ارسال می شود “از انتشار اثر شما معذوریم”.
۲۰٫ پس ازنهایتا یک هفته از ارسال مطلبتان به شما پاسخ داده می شود ، در صورت عدم پاسخ ، موضوع را از طریق ایمیل “درآستانه” پیگیری بفرمایید .
۲۱٫ بحث های غیرعلمی و متعصبانه و جنجالی با هدف تخریب طرف مقابل در مورد دین، سیاست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف)، تحت هیچ شرایطی مجاز نمیباشد.
۲۲٫ چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها را به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. کاربران میتوانند توسط پیغام خصوصی اینگونه قضایا را با مدیران در میان بگذارند.
۲۳٫ اعضاباید از قرار دادن هرگونه اطلاعات حساس برروی اینترنت خودداری کنند .
۲۴٫ اطلاعات اعضاء بغیر از آن قسمت از اطلاعات که بطور معمول توسط نرم افزار سایت قابل دیدن میباشد ، محرمانه نگهداری میشود.
۲۵٫ اعضاء مجاز به انتشار اطلاعات محرمانه مملکتی ، اطلاعات محرمانه اشخاص دیگر ، مطالب نفرت آمیز، پورنو ، غیر اخلاقی و غیر قانونی برروی این سایت نیستند.
۲۶٫ “درآستانه” میتواند هر قسمتی از این قرارداد را در هرموقع تغییر دهد. متن قرارداد همیشه برروی سایت قابل مشاهده است. درصورتیکه در هر زمانی با این قرارداد مخالف بودید میتوانید عضویت خودرا از سایت حذف کنید.
۲۷٫ هرگونه استفاده از مطالب این سایت به هرشکلی و درجایی ممنوع است . مگر اینکه قبلا از طریق ایمیل با مدیران سایت هماهنگ شده باشد .
قوانین مخصوص بخش انجمن ها ( وبلاگ نویسی دوستان ):
۲۸- تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام در سایت ، جهت نام کاربری خود از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف خواهد شد و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد حتی المقدور نام کاربری را با حروف انگیسی به جای فارسی ایجاد نمایید. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت محدود یا حذف خواهد شد.
۲۹- کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال پیام در انجمن ها(بخش وبلاگ نویسی سایت) از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات رکیک و نامناسب ، اشتراک آن کاربر در اولین فرصت حذف و دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.
۳۰- کاربران می بایست در هنگام ارسال سوالات و مشکلات و پیامهای خود از یک موضوع مناسب استفاده نمایند. این موضوع می بایست در رابطه با سوال ، مشکل و یا پیام ایشان باشد. در غیر اینصورت در حالتی که کاربر جدید باشد به او اخطار داده خواهد شد. در صورت تکرار این موضوع توسط کاربران چه جدید و چه قدیم ، برخورد جدی خواهد شد. از انتخاب عناوینی از جمله کمک ، تورو خدا کمکم کنید ، خیلی مهم ، هر کی میتونه جواب بده ، نیاز به پاسخ فوری ، یک برنامه ، چطوری میتونم ، کرک برنامه و جملاتی شبیه به این پیامها جدا خودداری نمایید که طبق قوانین با شما بر خورد خواهد شد.
۳۱- مسئولیت مطالب ارسال شده توسط کاربران به عهده خود ایشان می باشد و لزوماً نظر و یا مطلب مسئولین سایت نمی باشد.
۳۲- در صورتی که مایل به ارسال مطلبی از یک سایت دیگر می باشید ، حتماً منبع آن را ذکر نمایید. در صورتی که مطلب یا موضوع مذکور نوشته شده توسط شخص خاصی بود ، حتماً نام وی را ذکر نمایید.
۳۳- لطفاً در هنگام مطرح کردن سوالات خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از مطرح کردن سوالات خود در انجمنهای نامتناسب با سوالتان خودداری نمایید.
۳۴- لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آنها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوالهای گوناگونی دارید ، آنها را در چندین ارسال مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید .
۳۵- لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.
۳۶- لطفاً در صورتی که جواب سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک بحث عمومی باز کنید.
۳۷- از نوشتن نامه های تجاری و یا تبلیغات تجاری پرهیز کنید. اگر جواب سوال کاربری به گونه ای بود که مربوط به سایتهای تجاری میشد میبایست فقط در زمینه سوال کاربر سایت معرفی شود و از به کار بردن جملات و کلمات تبلیغاتی خودداری نمایید.
۳۸- از نوشتن یک سوال و یا یک نامه در انجمنهای مختلف خودداری کنید. طبق قانون شماره ۵ انجمن مناسب و مرتبط به نامه خود را انتخاب کنید و فقط در آن انجمن نامه خود را ارسال کنید.
۳۹- مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و … که از طریق سایت رد و بدل میشود بر عهده کاربر فرستنده میباشد و سایت در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن آنها، ویروسی نبودن آنها و … ندارد. ما به شما پیشنهاد میکنیم حتما پس از دریافت فایلها و … آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی که کار ویروس یابی و اسکن فایلها را بر عهده دارند ، چک نمایید.
۴۰- برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوال از انجمنها استفاده نمایید در صورتی که مستقیما با یک کاربر از طریق ایمیل ، چت و یا هر طریقه دیگری ارتباط داشته باشید در مقابل بوجود آمدن مشکلات احتمالی سایت هیچگونه تعهدی نخواهد داشت .
۴۱- در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر، مدیران و مسئولان سایت و یا عقاید هر قشر یا فرد، با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمنها قطع خواهد شد.
۴۲- بحث های غیرعلمی و جنجالی و متعصبانه با هدف تخریب طرف مقابل در مورد دین، سیاست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف)، تحت هیچ شرایطی مجاز نمیباشد.
۴۳- هر گونه بحث و سئوال در مورد راه های عبور از فیــلتر، نرم افزارهای فیــلترشکن، پروکـــسی و معرفی سایت های عبور از فیـــلتر و مسایل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نمیباشد.
۴۴- منازعات و مخاصمات شخصی خود را خارج از انجمن حل کنید.
۴۵- زبان این سایت فارسی است! لذا از نوشتن مطالب به صورت پنگلیش (Salam) جداً خودداری کنید، در صورت مشاهده ابتدا تذکرداده شده و برای بار .دوم دسترسی کاربر محدود میشود.
۴۶- مطالب و تصاویر انتخاب شده در امضاها و آواتار ها باید مطابق با اساسنامه سایت باشد. همچنین از قرار دادن چند عکس به صورت ثابت و یا متحرک با حجم بالا در امضا خودداری کنید، در صورت مشاهده امضا یا آواتار شما حذف میشود.
۴۷- لطفاً از لیست کردن سایت های کرک، سریال و وارز جدا خودداری کرده و مستقیما به آنها لینک فعال ندهید.
۴۸- چنانچه کاربری از هر کدام از قوانین بالا سرپیچی کرد و این قوانین را زیر پا گذاشت هیچ کدام از کاربران دیگر حق ندارند به آن کاربر تذکر دهند و اشتباه آنها را به آنها اطلاع دهند و تذکر فقط مخصوص مدیران و همکاران سایت است. کاربران میتوانند توسط پیغام خصوصی اشکالات و … را با مدیران در میان بگذارند.
۴۹- رعایت کلیه قوانین و مقررات اساسنامه برای کلیه کاربران الزامی میباشد همچنین حق حذف یا انتقال یک نوشته یا تاپیک، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای ادمین و مدیران محفوظ است.
۵۰- ایجاد تاپیک و ارسال مطالب در رابطه با شرکت های هرمی و همچنین سیستم های Referral ممنوع بوده و مطلب مورد نظر بدون هیچ تذکری حذف میگردد.
با تشکر